24 Temmuz 2011 Pazar

Susma e mi

   
      Bazı şeylere ilk anda tepki veren insanlara gıpta ediyorum çünkü ben yapamıyorum. O hadisenin sıcaklığından mıdır, an olgusunun sarhoşluğundan mıdır ya da ben de mi bi sıkıntı var bilmiyorum. 15 senelik balkon komşumuz taşınacağını duyduğumda pek umursamadım sonuçta yetişkin insanlardık mesafeler arkadaşlarımızla aramızda bi sorun teşkil etmezdi. Uzun sürede kurulmuş bağlar çabuk çözülmezdi ki herşeyden önemlisi zaten bi sokak aşağıya taşınacaklardı bu kadar ajitasyonun alemi yoktu. Bu yüzden iyiydim hatta evleri olacağı için mutluydum komşularımız adına ama o dediğim evre geçtikten sonra herşey değişmeye başladı. Yaz günlerinin en hoş hadisesi balkonda kahvaltıdır hak verirsiniz, balkonda kahvaltı yaparken arkadaşlarımın yüzü yerine sonuna kadar çekilmiş perdeler görmek ilk başlarda göze batmasa da artık sinir bozucu olmaya başladı. Aynı hizada balkona çıkınca gülümseyerek selamlaşacak birileri olmaması, en ilkel iletişim aleti ıslığın karşı komşun tarafından bişey ifade etmemesi ve hatta biraz daha abartayım bazı anıların da beraberinde alt sokağa taşınması tuhaf buruk bi tat veriyor çay içerken. Bazen " tamam lan hadi şaka yaptık herkes kendi evine " diyip geri geleceklermiş gibi geliyor.

    İşte Amy Winehouse da öyle yaptı, beraberinde birkaç anımı da hesap vermek üzere diğer tarafa götürdü. Üstelik giderken biranın içine buruk bi tat bıraktı ve buruk tat biraya hiç yakışmayacak daha denemedim. 

 

1 yorum:

 1. ''Ve hayat bir düdük gibi,
  Ve ben içerde duvarlarda gezinen küçük sıska peniyim...
  ...
  Siyah, siyah, siyah,
  Geri gidiyorum,siyaha''

  (''And life is like a pipe
  And I'm a tiny penny rolling up the walls inside
  ...
  Black, black, black
  I go back to'')

  Söylemişti Amy siyaha geri döneceğini; gitti.

  Komşularımız gider, mevsimler gider, nem az geldiğinde köşelere sinmiş örümcekler bile gider. Bazan kimileri geri gelir; biz gitmişizdir bu sefer.

  Ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil